
Vanille Matcha Sponge Cake
-
- Voorbereiding
- Minuten
-
- Kooktijd
- Minuten
-
- Opbrengst / hoeveelheid
- 1
- 1 Cake
- Moeilijkheids graad Makkelijk
De Victoria sponge cake is een Britse klassieker. Traditioneel wordt hij geserveerd met aardbeienjam en slagroom. In dit recept maken we een bijzondere Japanse twist met Matcha theepoeder in het recept verwerkt.
De cake wordt gemaakt met de all-in-one-methode. Dat houdt in dat je alle ingrediënten voor het cakebeslag in één keer met elkaar mengt. Dus niet eerst de boter luchtig kloppen, maar alles tegelijk. Bij deze methode is het erg belangrijk dat alle ingrediënten op kamertemperatuur is (met name de boter en de eieren) omdat het anders niet goed mengt. En dat je het beslag niet te lang doorklopt, gemengd is gemengd. Als je het te lang doorklopt ga je gluten activeren in de bloem met een taaie cake als resultaat. Als je deze twee basisregels in acht neemt maak je met heel weinig moeite deze heerlijke cake!
Stem op recept
- (4.3 /5)
- 179 ratings
- Recept
- Meer foto's
- Beoordeling Tekst groote
Ingrediënten
- 4 eieren op kamertemperatuur
- 225 gram boter op kamertemperatuur
- 225 gram suiker
- 225 gram bloem
- 4 theelepels bakpoeder
- 4 theelepels vanillesuiker
- 2 gram Matcha theepoeder
- 1/4 theelepel zout
Aan de slag
- Verwarm de oven voor op 180 °C. Vet twee ronde vormen van 20 centimeter doorsnede in en bekleed de bodems met bakpapier.
- Doe alle ingrediënten voor de sponge cake in een kom en meng deze met de mixer tot ze net gemengd zijn. Vooral niet te lang mixen: zodra het een homogene massa is, ben je klaar.
- Verdeel het beslag over de twee vormen en bak ze in 20-25 minuten licht goudbruin.
- Prik tegen het einde van de baktijd met een satéprikker in de cakes. Als er geen beslag meer aan de prikker zit, zijn de cakes gaar. Stort de beide cakes op een rooster en laat deze afkoelen.
- Daarna vullen naar eigen idee.
Warning: Undefined array key "connect_twitter" in /var/www/clients/client10206/web29474/web/wp/wp-content/themes/food-cook/includes/admin/functions/functions-recipe.php on line 449
Warning: Undefined array key "connect_googleplus" in /var/www/clients/client10206/web29474/web/wp/wp-content/themes/food-cook/includes/admin/functions/functions-recipe.php on line 451
Warning: Undefined array key "connect_pinterest" in /var/www/clients/client10206/web29474/web/wp/wp-content/themes/food-cook/includes/admin/functions/functions-recipe.php on line 452
Warning: Undefined array key "connect_flickr" in /var/www/clients/client10206/web29474/web/wp/wp-content/themes/food-cook/includes/admin/functions/functions-recipe.php on line 454
Warning: Undefined array key "connect_tiktok" in /var/www/clients/client10206/web29474/web/wp/wp-content/themes/food-cook/includes/admin/functions/functions-recipe.php on line 456
Stem op dit recept
179 Mensen Gestemd op dit recept
Gemiddelde score
Nog geen reacties.
Je moet inloggen om een reactie te plaatsen.